کود گوگرد گرانوله بنتونیت دار (کیسه 25 کیلوگرمی )

وضعیت: موجود
قیمت:  
750,000ريال
کود گوگرد گرانوله بنتونیت دار (کیسه 25 کیلوگرمی )

گوگرد بنتونیت دار :

گوگرد یکی از شانزده عنصر غذایی است که برای رشد و توسعه گیاه نقش اساسی دارد. به طور کلی گیاهان هم اندازه فسفر، گوگرد جذب میکنند. گیاهان بیشتر گوگرد را به شکل سولفات SO4 از طریق ریشه ها و به مقدار کمی به صورت SO2 از طریق اتمسفر جذب میکنند. در حال حاضر گوگرد به عنوان چهارمین عنصر پر مصرف بعد از نیتروژن، فسفر و پتاس قرار گرفته است. عنصر گوگرد که به خاک اضافه میشود به وسیله باکتریهای اکسید کننده گوگرد اکسید شده و تبدیل به سولفات میگردد. این فرآیند اسیدزاست و در نهایت تولید اسید سولفوریک میکند و پروتون اسید سولفوریک باعث اسیدی شدن خاک میگردد. سرعت تبدیل گوگرد به اسید سولفوریک به رطوبت، جمعیت و قدرت اکسیدکنندگی میکروارگانیسمهای موجود در خاک و دما بستگی دارد. با اکسید شدن گوگرد حلالیت آهن, روی و منگنز افزایش یافته و زرد برگی ناشی از کمبود این عناصر کاهش مییابد. گوگرد با اصلاح خصوصیات فیزیکوشیمیایی خاکهای آهکی و سدیمی و همچنین افزایش نفوذپذیری و تخلخل خاک، کاهش PH، حذف بیکربنات از آب آبیاری و نقش بسیار موثر و مثبت در کاهش تنشهای شوری و قلیائیت، جایگاه ویژهای در تولید پایدار محصولات کشاورزی دارد . از وظايف مهم گوگرد در گياهان، ميتوان به دخالت اين عنصر در در تولید اسیدهای آمینه و بهدنبال آن سنتز پروتئین، تشکیل ویتامینهای ضروری برای متابولیسم گیاه و شرکت در ترکيبات فرار مولد رايحه گياهاني نظير سير و پياز و خردل، ساخت روغن و بهبود کيفيت ميوه اشاره نمود. همچنين گوگرد خاصيت قارچکشي داشته و بيماري سفيدک را رفع نموده و پيرامون طوقه درختان را ضد عفوني ميکند. اين عنصر با افزايش حلاليت فسفر، مصرف کودهاي فسفاتي را کاهش مي‏دهد. در اثر کمبود گوگرد عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی کاهش پیدا میکند و کمبود آن یک مشکل جدی برای کشاورزان اکثر مناطق دنیاست. برای جبران کمبود گوگرد در خاکهای قلیایی میتوان از کودهای حاوی گوگرد استفاده کرد. بنتونیت نقش سازنده ای در فرآیند اکسیداسیون گوگرد در خاک دارد ، بطوریکه بنتونیت موجود در این کود با جذب رطوبت بهخود و ضمن متورم شدن در بستر خاک متلاشی و به نوعی منفجر می شود و این عمل ، گوگرد را به ذرات ریز تر تبدیل مینماید و در نتیجه اکسیداسیون گوگرد سریعتر انجام و صورت می پذیرد. با اینکه گوگرد به راحتی در خاک و یا با آب حل نمی شود. در حالی که نیاز تعدادی از گیاهان به گوگرد (غلظت گوگرد در داخل گیاه بیشتر از فسفر است) بیشتر است متأسفانه در کشور کمتر به استفاده از این کود در جهت پائین آوردن پی هاش خاکهای قلیایی توجه شده است. گوگرد بنتونیت دار 90% کود گرانوله ای است که با بکار بردن در خاک متلاشی شده و می تواند هم به عنوان تامین کننده نیاز گیاه به گوگرد و هم به عنوان اصلاح کننده خاک های قلیایی مصرف شود. گرانول های این کود از ذرات بسیار ریزی تشکیل شده است. این کود حاوی مواد متورم شونده است که می تواند خیلی سریع گرانول های کود را متلاشی پراکنده نماید.
مزایای استفاده از کود گوگرد بنتونیت دار :
• درصد عنصر مغذی در کود بسیار بالا است که باعث کاهش هزینه حمل و نقل می شود.
• با توجه به نامحلول بودن گوگرد عنصری، این کود در مقابل شسته شدن مقاوم است.
• مقدار قابل توجهی از ذرات گوگردی در زمان رشد به سولفات تبدیل شده و نیاز گیاه به این عنصر مغذی را تأمین می نماید.
• پایین آوردن PH خاک و بهتر شدن وضعیت جذب عناصر مانند نیتروژن ،فسفات و عناصر ریز مغذی.
• آزاد سازی مواد غذایی تثبیت شده در خاک. 
• گوگرد نقش مهمی در فرایند فتوسنتز در گیاه دارد و با مصرف این کود رشد گیاه زیاد می شود.  
• مقاومت گیاه را در شرایط سرما زیاد می نماید.  
• گوگرد به علت دارا بودن خاصیت قارچ کشی خاک را ضد عفونی میکند. 
• همچنین بو و عطر بعضی گیاهان و سبزیجات مربوط به ترکیبات فرّار گوگرد است. 

کاربرد محصول :
گوگرد دارای کاربرد زیادی ست اما بیشینه مصرف آن در صنایع کشاورزی و برای تقویت و اصلاح خاک ، آبیاری نواحی خشک ، کنترل اسیداته ، تهیه کود فسفاتیک و به عنوان قارچ زدا و برای جلوگیری از نفوذ سفیدک ها و حشرات می باشد. مصرف كود گرانوله بنتونيت دار در محصولات كشاورزي نظیر مركبات، پسته، انگور، سيب، گلابي، زيتون، گردو، بادام، گندم، جو، ذرت، پياز، برنج، آفتابگردان، صيفي جات، سبزي جات، پنبه، يونجه، خيار و...توصيه مي‏شود.

 
نکات فنی :   
مصرف این کود در باغات به صورت چالکود و در مزارع هر 2 تا 3 سال یکبار قبل از کاشت توصیه می‏شود. 
بهتر است این کود قبل از شخم در سطح مزرعه پخش شود. 
گوگرد را باید در عمق خاک و محل گسترش ریشه که دارای رطوبت کافی است مصرف کرد تا موثر واقع گردد. 
مصرف این کود برای شرایط غرقابی (زراعت برنج) و خاک‏های گچی توصیه نمی‏گردد.

مشخصات فنی کود گوگرد گرانوله بنتونیت دار (کیسه 25 کیلوگرمی )

مشخصات
مشخصات عمومی
کاربرد : جهت تقویت و اصلاح خاک ، آبیاری نواحی خشک ، کنترل اسیداته ، تهیه کود فسفاتیک و به عنوان قارچ زدا و برای جلوگیری از نفوذ سفیدک ها و حشرات
رنگ : کرم
بسته بندی : 25 کیلوگرم
کشور تولید کننده : کیسه 25 کیلوگرمی
توضیحات : گرانوله بنتونیت دار 90 درصد
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×