نهال هلو انجیری مالکی پایه بذری

وضعیت: موجود
قیمت:  
18,000تومان13,000تومان

معرفی نهال هلو انجیری مالکی پایه بذری :

هلو انجیری مالکی یکی از ارقام دیر رس هلو می باشد و منشا آن آذربایجان شرقی می باشد. این نهال از نظر قدرت رشد یک رقم قوی محسوب می شود. این نهال معمولا در نیمه دوم فروردین ماه شروع به گلدهی می کند و طول دوره گلدهی آن حدود دوازده روز می باشد. این رقم از نهال هلو را می توان در آب هوای معتدل و نیمه سردسیری کوهستان  و در فواصل مربعی 3 در 3 کاشت. در آب و هوای معتدل گرم با تابستان های گرم و خشک و زمستان های فاقد یخ بندان های طولانی مدت رشد مناسبی دارد. مقاومت هلو به سرما تا ۲۱- درجه سانتی گراد (دربرخی منابع ۲۳- درجه ی سانتی گراد) است. هلو به دلیل زود گل بودن به سرمای دیررس بهاره حساس است و به گل های آن در۲- تا ۳- درجه سانتی گراد آسیب می رسد. درختان هلو بين عرض جغرافيايی ۳۰ درجه شمالی و ۴۰ درجه جنوبی پرورش داده می شوند و در عرض های جغرافيايی بالاتر، درجه حرارت حداقل زمستانه و يخ بندان بهاره موجب محدوديت كاشت هلو می گردد.

نهال هلو انجیری مالکی معمولا بهترین رشد را در خاک های عمیق(۱/۵ متر) شنی لومی و نسبتا سبک با زه کشی خوب و اسیدیته ی ۶/۵-۶ دارد. درختان هلو نياز آبی نسبتا بالایی دارند و باید آب كافی به خصوص در اراضی شنی و سبک در دسترس درختان باشد تا كمترين خسارت از نظر كمی و كيفی به عملكرد و رشد رويشی درختان وارد آيد. بيشترين نياز آبی درختان هلو در طی مراحل آخر رشد است. عمر اقتصادی درختان هلو کم و در حدود 15 تا 20 می باشد و به همین دلیل در باغ های تازه احداث شده از درختان هلو به عنوان گیاهان پر کننده فضا استفاده می شود.

مشخصات فنی نهال هلو انجیری مالکی پایه بذری

مشخصات
تولیدات گیاهی
پایه : شفتالو
رقم ( پیوندک ) : انجیری مالکی
اقلیم سازگار : معتدل و نیمه سردسیری
نیاز سرمایی : 500-800 ساعت دمای زیر 7 درجه سانتی گراد
زمان شروع باردهی : از سال دوم
زمان برداشت محصول : اواسط مرداد ماه
زمان گلدهی درخت : اواخر فروردین
زمان باردهی اقتصادی : از سال پنجم
عمر اقتصادی درخت : بین 15 تا 20 سال
عملکرد : پر بار
ارتفاع گیاه : بین 5 تا 7 متر
فاصله کاشت : سیستم مربعی 3*3 - 5*5
دارای گلدان ( ریشه پر ) :
نیاز آبی : درختان هلو نياز آبی نسبتا بالایی دارند
مشخصات کمی و کیفی خاک : بهترین رشد را در خاک های عمیق(۱/۵ متر) شنی لومی و نسبتا سبک با زه کشی خوب و اسیدیته ی ۶/۵-۶ دارد
ویژگی و رنگ پوست میوه : خیلی تخت، رنگ زمینه کرم- سبز رنگ رویی قرمز تیره
ویزگی و رنگ گوشت میوه : کرم- سفید، بافت خوب
شیوه ارسال : صرفا از طرق باربری و پیک
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×